Představ se nám – kdo jsi, co děláš a čím se pracovně zabýváš?
Již nějakou dobu působím v oblasti návrhu uživatelsky přívětivých rozhraní. V minulosti jsem měl možnost se podílet nejenom na projektech webových, e-shopových či úzce specializovaných systémech, ale také na řešeních pro mobilní zařízení nebo aplikacích pro Smart TV či HbbTV. Aktuálně se věnuji online projektu Shopero, kde pracuji nejenom na návrhu rozhraní, ale také na podobě produktu jako takového.
Co jsi si pro posluchače WordCampu 2017 připravil?
UX a designový proces je dnes poměrně citované téma, přesto si pod tímto každý představuje něco jiného. V praxi pak není vyjímkou situace, kdy i úzce spolupracující lidé či týmy mají nejenom různá očekávání, ale i různé představy o zapojení takových specialistů, “uxáků” nebo “UX” obecně, do procesu tvorby. Rád bych v přednášce ukázal jaké jsou možnosti, co je možné od onoho “UX“ očekávat a pokud náhodou v projektu nemáte odpovídajícího speclalistu, jak minimalizovat případné katastrofální následky.
V čem to může posluchačům pomoci?
Přednáška by měla posloužit jako inspirace posluchačům a zamyšlení nad aktuálním procesem tvorby online řešení. Ne vždy se je vše 100%, je však možné si vytvořit systém či způsob práce, který vás dokáže na případné zádrhele připravit.
Používáš WordPress k nějaké činnosti, kterou pracovně nebo i osobně provádíš?
Aktuálně již osobně WordPress nepoužívám. Spravuji pár webů, tedy dá se říci, že jej využívám pracovně 🙂
V čem myslíš, že je WordPress silný nástroj?
Silná komunita a podpora. Pro mnohé je celkem dostupnějším řešením poměr cena / výkon. Přestože šlo dříve o blogovací platformu, dnes na WordPressových webech můžeme vidět širokou škálu řešení – od klasického prezentačního webu až třeba po e-shop.
V čem naopak vnímáš jeho slabiny?
WordPress je mocný nástroj, který má velmi mnoho rozšíření a pluginů. To na jednu stranu poskytuje určitou svobodu a pestrost výběru řešení. Z té druhé strany to bohužel může mít bez dobrých znalostí fatální následky. A to nejenom z uživatelského hlediska, ale i z pohledu výkonu či zabezpečení.
Chceš sdělit pár slov našim posluchačům na závěr?
Některé věci se mohou jevit jako rocket science, dokud jim člověk neporozumí 🙂
Chcete zlepšit použitelnost svého webu?
Kupte si vstupenku a zjistěte co vám UX specialista může nabídonout!